Auto Klub Crankshaft Forum
Nemiran rad na leru - Verzija za Štampu

+- Auto Klub Crankshaft Forum (http://akcrankshaft.com/forum)
+-- Forum: SERVIS (/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Forum: Problemi i pomoć (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Tema: Nemiran rad na leru (/showthread.php?tid=16398)

Nemiran rad na leru - borkom - 24-01-2012 12:29 AM

Zna li ko sta bi moglo biti, auto na hladan start ne radi pod čokom, i osjete se vibracije motora. Svjecice su nove, svi cilindri rade, al opet kontam da je do struje. Evo snimak hladnog strata, na snimku se moze primjetit kako auto "sjecka" u radu. U voznji dobro vuce

evo i neki "hepek" sjeban, navodno simulira senzor bregaste, pa ne znam koliko to moze uticati na rad motora

[img][Slika: 17012012069.jpg] jpg image hosting[/img]
Zaboravih da napisem, ovo je rad na benzin, na plin mi jos pucketa iz lonca nazad kad pustim gas

RE: Nemiran rad na leru - Suki - 24-01-2012 12:34 AM

dovde se cuje da negdje vuce fals vazduh.....

RE: Nemiran rad na leru - borkom - 24-01-2012 12:54 AM

Nekad mi u voznji pocne trzati, al to je vec rijetkost.

RE: Nemiran rad na leru - Slavisa - 24-01-2012 01:29 AM

Je li to krpljeno crijevo sa protokomjera na usis??? Mjenjaj to i pregledaj ostala crijeva.

RE: Nemiran rad na leru - procesor - 24-01-2012 03:27 AM

Prvo trk na pumpu i naspi mu goriva Original

evo i neki "hepek" sjeban, navodno simulira senzor bregaste, pa ne znam koliko to moze uticati na rad motora

Svi hepeci su bitni

a pored toga se vidi da si crijevo i protokomjer skoro uzimao na nekom otpadu (bar se po oznakama tako zaključuje).

taj BMW ima kompjuter pa ti njega na dijagnostiku pa onda jedan po jedan problem rješavaj!!!

RE: Nemiran rad na leru - borkom - 24-01-2012 03:50 AM

ima tu corbe, sat mu nije dobar, nikad ne drzim auto bez goriva. ovaj protokomjer i crijevo nisam ja uzimao, bilo na autu. a taj hepek navodno simulira senzor bregaste, tako bar kazu na bmw forumu, i rekose mi da ga skinem, bolje ce auto raditi. Al kad pratim kabl, dodjem do dzeka na koji je pokopcan i senzor radilice, a bez njega vec ne moze. Nekad auto u voznji djeluje prilicno dobro, a nekad steka. Evo veceras krenem s njim vani, upalim ga, prebacim na plin i radi sasvim pristojno, malo treska na leru i to je to. Kad sam se vracao, upalim ga i krene mi ler varirati od 600 do 1000 obrtaja, ja krenem, a on pocne trzati. Ugasim ga i ponovo upalim, i pocne se normalnije ponasati. Nije to fals koliko ja znam. Struja, komp ili nesto sl.

RE: Nemiran rad na leru - Spico007 - 24-01-2012 05:33 AM

Senzor bregaste i ne utiče na rad motora,uopšte.
Kad je auto ugašen....Big Grin
Ovo meni zvuči ko struja.,pogotovo zbog pucanja na plin.